صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

تاثير پياده سازي پروژه توسعه خوشه صنعتي بسته بندي استان قزوين

خوشه هاي کسب و کار مدلي نو در راستاي توسعه و ارتقاء صنعت مي باشند اين توسعه از وجوه مختلفي چون ارتقاء سطح تکنولوژي ، بهبود ارتباط ميان ذبنفعان و استفاده از مزاياي تجميع و هم افزايي، شبکه سازي، نهاد سازي، ارتقاء سطح مهارت نيروي انساني و دانش فني، تسهيل تامين مواد اوليه و فروش محصول و غيره مي باشد.

ادامه >>


جعبه هاي پلاستيكي با قابليت تاشو مورد مصرف براي قطعات خودرو

در سال 1997، با توجه به محدوديتهاي لجستيكي و لزوم كاهش هزينه ي برگشت جعبه هاي خالي، سازمان GALIA دامنه ي جديدي از جعبه هاي پلاستيكي را تعريف كرد كه با جعبه هاي مطابق استاندارد 14479 سازگار هستند. به كارگيري اين جعبه ها به دليل داشتن قابليت تاشوندگي ديواره ها سبب سهولت در جابجايي و بارگيري، كاهش فضاي انبارش جعبه هاي خالي و هزينه هاي حمل در برگشت ميگردند و از سال 1998  به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفتند.

ادامه >>


برون سپاري فعاليت هاي لجستيكي در فضاي كسب و كار ايران

موضوع بسيار ساده به نظر مي رسد. يك طرف فرستنده بار و طرف ديگر دريافت كننده آن است و در اين فاصله كالايي جابجا مي شود. مسئوليت ارسال بار نيز يا تامين كننده بر عهده مي گيرد و يا مشتري. هزينه حمل هم به حساب في مابين گذاشته مي شود. زماني ممكن است يكي از دو طرف مالك حامل باشند و متعهد به حمل كالا شوند، گاهي نيز شركت هايي كه صاحب تجهيزات حمل و نقل هستند به صورت پيمانكاري و يا استيجاري در اختيار يكي از طرفين قرار مي گيرند.

ادامه >>


نشانگر ولتاژ ورودي و نور پس زمينه براي کارايي بهتر شمارشگر وتايمر هاي کم جا سري LA8N/LE8N

شرکت آتونيکس،بزرگترين صادر کننده تجهيزات اتوماسيون ويکي از پيش قراولان توليد کنترل کننده و حسگرهاي صنعتي در اين کشور ،به تازگي اقدام به رونمايي از سري جديد شمارشگر کنتور و تايمرهاي مجهز به LCD با کدهاي LA8N /LE8N نموده است.

ادامه >>


استفاده از پوششهاي بيوپليمري به عنوان راهي به منظور افزايش عمر ماندگاري آجيل ها

آلودگي توسط پلاستيک‌هاي سنتزي بخش عمده‌اي از آلودگي محيط زيست در کشورهاي صنعتي و همچنين در کشورهاي رو به رشد مانند ايران را تشکيل مي‌دهد. نگراني از آلودگي‌هاي محيط زيست توسط پليمرهاي سنتزي ، پژوهشگران را به تحقيق بر روي امکان استفاده از پليمرهاي طبيعي زيست تخريب پذير در توليد مواد بسته بندي واداشته است.

ادامه >>


تکنولوژي نوين، بسته بندي نوين

هر فروشنده اي مي داند که رفتار مصرف کننده در خيابانها به طور قابل ملاحظه اي تحت تاثير تکنولوژي هاي نو تغيير کرده است: گوشي هاي تلفن هوشمند رفته رفته به بخش جدايي ناپذير خريد تبديل شده اند، وقتي خريداران مي توانند در همان حال که در حال خريد در فروشگاه هستند درباره محصول در اينترنت جستجو کنند، با دوستان خود مشورت کنند، و در شبکه هاي اجتماعي درباره محصولات مختلف به بحث و تبادل نظر بپردازند.

ادامه >>


بسته بندي در صنايع بهداشتي و آرايشي

Libby White از شرکت بسته بندي اروپا در گفتگو با خبر گان بسته بندي در صنايع دارويي تقاضاي موجود و نوآوري هاي اخير در اين صنعت را مورد بحث و بررسي قرار داده است. به گفته ويژن گين، يک شرکت مستقل تحقيقاتي متخصص در زمينه بازار بسته بندي صنايع دارويي، در گزارش خود در زمينه بسته بندي در صنعت دارويي و بهداشتي 2013-2023. حجم سرمايه در گردش در صنايع بسته بندي محصولات بهداشتي و آرايشي تا پايان سال 2013 رقم 96.2 ميليارد دلار را به خود اختصاص داده است.
 

ادامه >>


استحکام بسته بندي هاي فلزي

Anfima يک اتحاديه ايتاليايي است که بخشي از Confindustria است.Confindustria خود اتحاديه اي است که شامل تمام شرکتهاي توليد کننده بسته بندي هاي فلزي و کالا هاي وابسته ايتاليا است. مدير اين اتحاديه آقاي Giovanni Cappelli در گفتگويي درباره سازمان خود و آينده بسته بندي هاي فلزي اظهار نظر کرده است.

ادامه >>


بهترين راه حل براي کنترل دما در ماشين آلات بسته بندي

شرکت آتونيکس توليد کننده برتر سنسور ها و کنترلر ها در کشور کره جنوبي و همچنين صادر کننده نمونه و شماره يک اين محصولات، مدلهاي جديد کنترل دما هاي خود را جهت استفاده در ماشين آلات بسته بندي معرفي مي نمايد.

ادامه >>


الگوي رفتاري طراح در بازار جديد

امروزه صنعت بسته‌بندي المانهاي کاملاً آشنايي دارد، استاندارد، جذابيت، تبليغات و... با اين حالاهميت حوزه هايمختلف بسته‌بندي ناشناخته مانده است و گاها از آن به عنوان ابزاري براي بازاريابي در بازارهاي داخلي و خارجي استفاده نمي شود. با نيم نگاهي  به کوشش هاي رهايي اقتصاد از درآمدهاي حاصل از صنايع پتروشيمي، توجه بر ساختار محصول، با در نظرگرفتن مطلوبيات بازار، براي ورود و بقا در بازارهاي جهاني حائز اهميت است.

ادامه >>


خوشه هاي صنعتي در ايران

با توجه به اهميت  مدل هاي موفق توسعه کسب و کارها از قبيل مدل هاي توسعه اقتصادي منطقه اي ، خوشه ، کنسرسيوم و ساير مدل هاي ديگر که در جايگاه خود مي توانند موثر واقع شوند ، در صورت تعريف صحيح مي توانند در حوزه مورد تعريف به منظور توسعه و پيشرفت  تاثيري چشمگير داشته باشند .معذالک تمرکز بحث ما  تا کنون بر مدل هاي توسعه اي خوشه هاي صنعتي بوده است ،  از آنجاييکه مدتي است کشورمان گامي در قالب توسعه خوشه هاي صنعتي استان ها برداشته شده است که باعث رشد و فعال شدن ساير صنايع و بخش هاي خدماتي در منطقه نيز گرديده است.

ادامه >>


شش قدم تا جامعيت برند

به نظر رئيس ShikataniLacroix آقاي ژان پير لاکرويکس هر ماه که مي گذرد يک شيوه بازاريابي جديد به عنوان بهترين شيوه يا شيوه اي که حلال تمام مشکلات توليد کننده گان است به بازار معرفي مي شود. بازاريابي آوازه، بازاريابي به روش موسوم به آجرها و کليک ها، بازاريابي خريداران، همه از نمونه هاي اين روشها هستند. اغلب، بسياري از اين روشها بر بازاريابي و افزايش فروش تاکيد دارند نه ايجاد يک تصوير کامل در زمينه برند سازي تا به اين وسيله هويت برند در هر کارزار تبليغاتي بهبود يابد.

ادامه >>


تايمرهاي جديد آتونکيس با رابط گردشي (Dial) براي سهولت بيشتر

تايمرهاي جديد و چند کاره سري ATS ساخت آتونيکس از کره جنوبي داراي توانايي نصب شدن از طريق پانل ارتباطي مخصوص شرکت آتونيکس به عنوان بزرگترين توليدکننده و صادرکننده انواع سنسور کنترلر و ابزار سنجشي در کره جنوبي به تازگي اقدام به ارائه تايمرهاي آنالوگ با رابطه گردي (Dial) نموده است.

ادامه >>


اتمسفر اصلاح شده(MAP) و تاثير آن بر کيفيت مواد غذايي

در قرن اخير به خوبي مشخص شده است که زمان ماندگاري برخي از غذاها با نگهداري آنها در شرايطي گازي متفاوت با اتمسفر معمول (08/78٪ ازت، 95/20٪ اکسيژن)، افزايش يافته است.بسته بندي اتمسفر اصلاح شده (MAP) شامل حذف (بسته بندي تحت خلا) يا جايگزيني اتمسفر اطراف محصول مي‌باشد.

ادامه >>


اين يا آن؟ كدام ماده اوليه؟

قابليتهاي جديد در تنظيم اندازه بسته بندي به توليد کننده گان کمک مي کند گزينه هاي مختلف بسته بندي را بر حسب جنبه هاي مختلف کاربرد شان با هم مقايسه کنند. در ادامه ببينيم چگونه همين امکان باعث شکوفايي صنعت بسته بندي ماء الشعير و دلستر شده است.

ادامه >>شماره صفحه :

صفحه بعد >>

صفحه ۱ از ۲۶

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.