صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

خوشه هاي صنعتي در ايران

در ايران نيز با توجه به تعداد قابل توجه بنگاه هاي توليدي کوچک در گرايشهاي مختلف توليدي، راه اندازي خوشه هاي صنعتي، استراتژي قابل تأملي است که براي اولين بار با تأسيس سازمان صنايع کوچک و متوسط به طور رسمي در کشور مطرح شد.

ادامه >>


متخصص و برنده جوايز بسته بندي هاي انعطاف پذير

در نمايشگاه FachPaK سالن 7، جايگاه 7-232 شركت Bischof+Klein (B+K) ابداعات بسته بندي جديد صنعتي و مصرفي خود را معرفي خواهد کرد. در اينجا بازديد کننده گان مي توانند برخي از محصولات نوآورانه اين توليد کننده برتر بسته بندي هاي منعطف را ببينند و با کاربردهاي متنوع آنها آشنا شوند.

ادامه >>


بررسي چرخه حيات بر اساس واقعيات

ارزيابي چرخه حيات به کسب و کارها کمک مي کند که با در نظر گرفتن پايداري تصميمات درست استراتژيک اتخاذ کنند. رئيس بخش تکنولوژي هاي زيست محيطي در تتراپک جناب آقاي ديويد کاکبورن در اين زمينه که چگونه ارزيابي چرخه حيات محصول در حوزه هاي مختلف به کسب و کار آنها کمک کرده است به اهداف خود دست يابند براي ما توضيح مي دهد.

ادامه >>


از تلاش تا ايده هاي الهام بخش

وقتي که زمان آن فرا مي رسد که بسته بندي يک محصول را دوباره طراحي کنيم، صاحبان برند مي توانند با هدف گيري براي نوآوري به جاي دوباره کاري دل مصرف کننده گان خود را بربايند. گاه بسته بندي پيش از زمان مقتضي آن تصحيح مي شود. اگر همچنان رابطه قابل توجهي بين مصرف کننده و بسته بندي موجود وجود دارد. عاقلانه اين است که صبر کنيم و حتي در هنگام تغيير با دقت اين طراحي مجدد را انجام دهيم.

ادامه >>


دستهاي پنهان حسگرهاي ما براي دنيايي از راحتي

شركت اتونيكس كره جنوبي كه در اين كشور حرف اول را در زمينه توليد انواع حسگر و كنترلر ميزند، به تازگي محصول جديد خود را در زمينه فرايندهاي اتوماسيون براي دستگاههاي PA روانه بازارهاي ايران نموده است. PA ها در واقع سامانه هاي توليد كاملاً خودكار ميباشند كه در انها جريانات هوا، مايعات و انواع ذرات شركت دارند.

ادامه >>


بسته بندي دروازه ورود به بازارها ي هدف

بسته بندي به عنوان بخش تکميلي ترکيب عناصر بازاريابي  محصول در نظر گرفته ميشود . امروزه همراستا با اهداف پايه اي و اوليه استفاده از بسته بندي ( حفاظت ، نگهداري ، ظرف ، سهولت حمل و نقل ، و برقراري ارتباط) ، بسته بندي به عنوان ابزار تبليغات و ارتقاء سطح فروش محصول نيز قابل استفاده است . از سوي ديگر بسته بندي نقشي اساسي و مهم در فرآيند برند سازي ايفاء ميکند . در اين بخش به توضيح نقش بسته بندي در بازاريابي دنياي توليد و تجارت امروز پرداخته و وظايف بسته بندي را در دنياي تجارت و گسترش بازارهاي هدف بررسي خواهيم نمود .

ادامه >>


بهترين راه حل براي کنترل دما در ماشين آلات بسته بندي

شرکت آتونيکس توليد کننده برتر سنسور ها و کنترلر ها در کشور کره جنوبي و همچنين صادر کننده نمونه و شماره يک اين محصولات، مدلهاي جديد کنترل دما هاي خود را جهت استفاده در ماشين آلات بسته بندي معرفي مي نمايد.
کنترل دما هاي آتونيکس، با قيمت هاي مقرون به صرفه و با داشتن کارکرد هاي متنوع، متناسب با نياز هاي مختلف همچنين الگوريتم هاي جديد کنترل PID ، راه حل مناسبي براي صنعت بسته بندي در اختيار شما قرار مي دهد.

ادامه >>


جادو در بسته بندي

حفاظت از مواد غذايي از زمان توليد تا هنگام مصرف امر بسيار مهمي است. عوامل بسياري باعث از بين رفتن ارزش موادغذايي مي شوند که از مهم ترين آنها مي توان به فساد ميکروبي، تغيير ساختار مولکولي، از دست دادن برخي خواص مهم مانند ويتامين و... اشاره کرد.

ادامه >>


بسته بندي آماده قفسه

بسته بندي هايي كه به طور مستقيم بر روي قفسه ها جاي مي گيرند، داراي مزاياي فراواني هستند که در يک واژه مي توان تمامي اين مزايا را خلاصه كرد: سهولت. اگر اين بسته بندي ها به آساني شناسايي نشوند، به آساني باز نشوند، به راحتي انبار نشوند و در نهايت به راحتي جمع آوري نشوند، نمي توان آن را به درستي به كار گرفت.

ادامه >>


کنترل فعاليت هاي ميکروبي در غذا با استفاده از بسته بندي

در اين مقاله مروري، ابتدا مواردي از کاربرد بسته بندي هاي تحت اتمسفر تغيير يافته (MAP) درکنترل فعاليت هاي ميکربي در غذاهاي مختلف بيان مي شود و بويژه تأثير ممانعت کننده غلظت بالاي گاز کربن دي اکسيد و غلظت بالاي گاز اکسيژن، بر رشد برخي از ميکروارگانيسم هاي فاسد کننده بررسي مي شود.

ادامه >>


اطمينان از کيفيت در بسته بندي

تعريف و بيان مفهوم کيفيت کار آساني نيست، هر فردي از اين مقوله ارزيابي شخصي خود را دارد. گفتن اينکه مثلاً يک محصول از کيفيت خوبي برخوردار است، تنها به اين دليل که هيچ شکايتي يا نارضايتي از آن وجود ندارد ممکن است درست يا غلط باشد. در حقيقت و خصوصاً در مورد محصولات مصرفي اين نکته صادق است که مشتري ناراضي اغلب حتي به شکايت فکر هم نکرده است. اما در مورد رقابت کيفيت کالا فرق مي‌کند.

ادامه >>


خوشه هاي صنعتي در ايران

توسعه‌ي خوشه‌اي از جنس «استراتژي کليدي» و مقصود از به‌کارگيري آن ارتقاي بهره‌وري و رقابت‌پذيري، و ظرفيت‌سازي «بنگاه‌هاي کوچک و متوسط» است.اين استراتژي‌ها در زيرشاخه‌ استراتژي‌هاي توسعه صنعتي سطح ملي قرار مي‌گيرند.
کشور ما نيز اگرچه چند سال اخير وارد اين حوزه شده است ، اما از حيث دانش و تجارب ايجاد شده در کشور ، اينک داراي اعتبار قابل توجهي در سطح منطقه مي باشد .

ادامه >>


نقش آموزش در توليد بسته بندي

وع اطلاعات مورد نياز و دامنه تخصص مورد نياز در کشورهاي پيشرفته در هر کشور متفاوت مي‌باشد، و براساس ميزان توسعه و پيشرفت آنها تغيير مي‌نمايد، ولي همچنان توسط بازارهاي مورد نظر و محصولات صادر شده اثر دارند.

ادامه >>


طراحي در بسته بندي

در صورت مسئله طراحي بطري کوکاکولا چنين عنوان شده است: به يک بسته‌بندي نياز است که شخص بتواند بطري کوکاکولا را در تاريکي تشخيص دهد و چنان فرمي داشته باشد که حتي اگر بشکند، شخص در يک نگاه بتواند بگويد که چه بوده است...!

ادامه >>


نقش خوشه هاي صنعتي در نوآوري و خلق دانش

در بخش گذشته و همچنين اين بخش به بررسي برخي از خوشه هاي موفق در سطح جهان پرداخته شده است. از آنجاييکه يکي از اهداف و دستاوردهايرويکرد خوشه اي سريز و انتقال دانش و همچنين برقراري ارتباط موثر بين مراکز آموزشي و تحقيقاتي با بنگاه هاي اقتصادي در راستاي افزايش اثر بخشي عملکرد آموزش مي باشد، در اين بخش بر اين موضوع تمرکز بيشتر داشته ايم.

ادامه >>
<< صفحه قبل

شماره صفحه :

صفحه بعد >>

صفحه ۲ از ۲۶

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.