صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

نسخه قابل چاپ
مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - دبير انجمن صنفي صنايع بيسکوئيت، شيريني و شکلات: تکرار کنترل دستوري قيمت ها در مرحله دوم هدفمندي

دبير انجمن صنفي صنايع بيسکوئيت، شيريني و شکلات: تکرار کنترل دستوري قيمت ها در مرحله دوم هدفمندي


جمشيد مغازه اي دبير انجمن صنفي صنايع بيسکوئيت، شيريني و شکلات در شروع مرحله وم هدفمندي يارانه ها گفت: کنترل دستوري قيمت ها در مرحله اول، اثراتي جز رکود، ضرر، زيان، تورم و در نهايت تعطيلي کارخانجات را به همراه نداشته که متاسفانه شاهد تکرار آن هستيم.

جمشيد مغازه اي دبير انجمن صنفي صنايع بيسکوئيت شيريني و شکلات در گفتگو با نشريه شهد گفت:پياده سازي و اجراي هدفمندي يارانه ها از ضرورت هاي اقتصادي کشور است که طبق مصوبه مجلس شوراي اسلامي طي 5 مرحله مي بايست توسط دولت اجرا گردد، که متاسفانه پياده سازي مرحله ي اول بسيار غيراصولي و غيرکارشناسانه صورت پذيرفت و تبعات آن گريبانگير صنعت گرديد و نتيجه اي جز تورم و گراني را براي کشور به بار نياورد.

دبير انجمن صنفي صنايع بيسکوئيت شيريني و شکلات در ادامه افزود: بر اساس مصوبه مجلس قرار بود 30 درصد ازدر آمدهاي حاصل از هدفمندي به صنعت اختصاص يابد که متاسفانه شاهد اين مورد نبوديم و بديهي است چنانچه در مرحله دوم نيز اين امر محقق نگردد افزايش قيمت حامل هاي انرژي تاثير مستقيم بر روي کليه قيمت ها خواهد داشت و بصورت دستوري نيز نمي توان مانع از اصلاح قيمت هاي تمام شده گرديد.

از آنجايي که کنترل دستوري قيمت ها در مرحله اول، چيزي جز رکود، ضرر، زيان، تورم و در نهايت تعطيلي کارخانجات را به همراه نداشته است، در صورت تکرار چنين روندي بايد منتظر نتايج تکراري نيز باشيم.

جمشيد مغازه اي ادامه داد: در حال حاضر تا حدودي مرحله دوم هدفمندي شروع گرديده و قيمت تعدادي از حامل هاي انرژي افزايش پيدا کره است، از طرفي ديگر افزايش حقوق کارگران، ماليات و مواردي از اين قبيل هم مزيد بر علت بوده و برنامه هايي هم براي افزايش بهاي بنزين و گازوئيل در دستور کار دولت قرار دارد و کاملا طبيعي است که در صورت عدم اختصاص سهم صنعت از محل درآمدهاي هدفمندي باز هم شاهد افزايش قيمت محصولات گرديم.

دبير انجمن با اشاره به "دستوري عمل کردن کنترل قيمت" گفت: متاسفانه شواهد اينطور نشان مي دهد که دولت به اشتباه باز هم دستوري عمل مي کند و سازمان حمايت را موظف کرده است که جلوي افزايش طبيعي قيمت ها را بگيرد، که هم غير کارشناسي است و هم موقت است که شايد بيشتر از يک يا دو ماه دوام نداشته باشد.

ايشان در اين گفتگو افزودند: به نظر من قسمت قابل توجهي از رسالت سازمان حمايت از توليد کننده و مصرف کنندگان که شامل حمايت از توليد کنندگان است فراموش شده است و اين در حاليست که مواردي که مربوط به درآمدهاي دولت است 20 الي 25 درصد افزايش يافته و چنانچه سهم اين افزايش ها در صنعت منظور نگردد ضرر و زيان هاي تخريبي غير قابل جبران را براي صنعت به همراه خواهد داشت.

دبير انجمن صنفي صنايع بيسکوئيت شيريني و شکلات نسبت به روند اجراي هدفمندي يارانه ها در مرحله دوم گفت: من معتقدم بايد اين پياده سازي با شيب ملايم انجام پذيرفته و اصلاح قيمت ها هم بصورت دستوري نباشد و کنترل قيمت ها هم بصورت کارشناسي انجام پذيرد، ضمن اين که توليدکنندگان صنعت شيريني و شکلات با توجه به رقابتي بودن و همچنين توان و قدرت خريد مردم ، راغب به افزايش بي حساب و غير اصولي نيستند.

دولت بايد در اين قضيه کاملا با احتياط عمل کند و سهم صنعت را صادقانه پرداخت نمايد در اينصورت صاحبان صنايع هم افزايش قيمت محصولات را نخواهند داشت.

قابل ذکر است که عملکرد دولت محترم تدبير و اميد در شش ماهه نخست کاملا صادقانه و نقد پذير بوده که از نتايج آن هم مي توان به کنترل تورم و ثبات نسبي اقتصاد اشاره کرد، ولي وعده وعيد اقتصاد آزاد با دستورالعمل هاي غيرکارشناسانه مغايرت دارد که اميدواريم برطرف گردد.

نقل مطالب با حفظ حقوق معنوي مجله و با اشاره به مشخصات كامل مقاله بلامانع است.
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.