صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

نسخه قابل چاپ
مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - پتروشيمي‌ها ۵۰ درصد ارز حاصل از صادرات محصولات خود را در صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي عرضه خواهند کرد

پتروشيمي‌ها 50 درصد ارز حاصل از صادرات محصولات خود را در صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي عرضه خواهند کرد


سايت خبري صنايع پليمر، پلاستيک و بسته بندي (پپنا): دبير انجمن کارفرمايان صنعت پتروشيمي از ورود ماهانه يک‌ميليارد و 200 ميليون دلار ارز به بازار داخلي از سوي پتروشيمي‌ها خبر داد.

به گزارش سايت خبري پپنا، احمد مهدوي، در نشستي با حضور خبرنگاران گفت: پتروشيمي‌ها 50 درصد ارز حاصل از صادرات محصولات خود را در صرافي‌هاي مجاز بانک مرکزي عرضه خواهند کرد.

وي با اشاره به اينکه در زمستان گذشته شرکت‌هاي پتروشيمي با کمبود خوراک مواجه بوده‌اند، افزود: حجم صادرات شرکت‌هاي مزبور با وجود اين مشکلات بالغ بر 10 ميليارد و 723 ميليون دلار بود.
وي تصريح کرد: در صورتي که گاز پتروشيمي‌ها به مصرف خانگي نمي‌رفت پتروشيمي‌ها قابليت صادرات بيشتري داشتند.

مهدوي با اشاره به ظرفيت توليد 56 ميليون تني محصولات پتروشيمي گفت: در سال 92 حدود 41 ميليون تن توليد داشتيم که کمبود اين توليد نسبت به ظرفيت اسمي به دليل تحريم‌ها، اشکالات فني و خوراک بود.

وي تصريح کرد: در صورت حل مشکلات مي‌توان تا 90 درصد ظرفيت به ميزان توليد پتروشيمي‌ها اضافه کرد که اين معادل 10 ميليون تن است.

وي از برآورد 14 ميليارد دلار صادرات محصولات پتروشيمي در سال‌جاري خبر داد و گفت: پس از لغو تحريم‌ها بازار اروپا و آمريکا نيز مي‌تواند جزو بازارهاي هدف باشد.

وي در ادامه افزود: طي سال‌هاي گذشته بخشي از درآمد دلاري پتروشيمي‌ها به تسويه‌حساب فاينانس، خريد کاتاليست و قطعات مورد استفاده شرکت‌ها اختصاص يافته و از امسال با ورود بيشتر ارز به کشور قيمت دلار نيز افزايش نخواهد يافت. وي با اشاره به بند 13 و 15 سياست اقتصاد مقاومتي درباره صادرات محصولات پتروشيمي گفت: انجمن کارفرمايان صنعت پتروشيمي و شرکت ملي صنايع پتروشيمي تدابير ويژه‌اي در اين باره در نظر گرفته‌اند.

وي اضافه کرد: درصدد هستيم تا حد امکان از خام‌فروشي و حتي نيمه خام فروشي جلوگيري کرده و بخشي از محصولات را به صنايع پايين دستي بدهيم.

وي تعيين فرمولي براي قيمت خوراک پتروشيمي‌ها در طولاني ‌مدت را از راهكارهاي مورد بررسي دانست و افزود: سرمايه‌گذاران بايد بدانند در يک بازه 10 تا 20 ساله قيمت خوراک چقدر تعيين مي‌شود.
دبير انجمن کارفرمايان صنعت پتروشيمي با اشاره به نرخ خوراک و سوخت گاز واحدهاي پتروشيمي اضافه کرد: اگر قرار است نرخ سوخت گاز 100 تومان براي صنايع تعيين شود انتظار داريم براي صنعت پتروشيمي نيز همين رقم در نظر گرفته شود. مهدوي درباره افزايش نرخ محصولات پتروشيمي اضافه کرد: در بخش داخلي بايد مشخص شود که توليد با چه دلاري صورت مي‌گيرد و اگر نرخ 2 هزار و 650 تومان مدنظر است قيمت فروش داخلي نيز بايد تغيير کند.

وي در ادامه با اشاره به اينکه هيچ ممنوعيتي بابت صادرات محصولات پتروشيمي‌ها وجود ندارد، افزود: ممنوعيت صادرات کود اوره نيز هم اکنون برداشته شده و در سال 93 پتروشيمي‌ها حدود 5/2 ميليون تن صادرات کود اوره خواهند داشت.

نقل مطالب با حفظ حقوق معنوي مجله و با اشاره به مشخصات كامل مقاله بلامانع است.
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.