صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

نسخه قابل چاپ
مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - نعمت زاده: رايزنان بازرگاني حلقه مفقوده شناسايي بازارهاي هدف هستند

نعمت زاده: رايزنان بازرگاني حلقه مفقوده شناسايي بازارهاي هدف هستند


وزير صنعت، معدن و تجارت با تاکيد بر نقش موثر رايزنان بازرگاني و اقتصادي در توسعه مبادلات تجاري تصريح کرد: رايزنان بازرگاني خارج از کشور حلقه مفقوده شناسايي بازار مناسب و تبادل اطلاعات هستند که بايد بيش از گذشته مورد توجه قرار بگيرند.

به گزارش ايرنا از شبکه اطلاع رساني توليد و تجارت ايران، محمدرضا نعمت زاده در ديدار با جمعي از رايزنان بازرگاني خارج از کشور با بيان اين که، در حال حاضر حضور رايزنان بازرگاني در عرصه هاي مختلف اقتصادي به خوبي ديده نشده اند، افزود: رايزنان بازرگاني در واقع محور توسعه اقتصادي کشور به شمار مي ايند، چرا که از نزديک با زمينه هاي سرمايه گذاري و تبادلات تجاري بين المللي آشنا هستند.

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهميت موضوع درون زا و برون گرا بودن اقتصاد در سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري خاطر نشان کرد: بر اين اساس، جايگاه رايزنان بازرگاني در ديگر کشورها پر رنگ تر خواهد بود و از اين رو يکي از برنامه هاي اين وزارتخانه افزايش تعداد رايزنان بازرگاني در کشورهاي مختلف است.

به گفته نعمت زاده براي ارتقاء جايگاه اقتصادي کشور و پيشرفت در اين زمينه نگاه سرمايه گذاري به داخل مرزها کفايت نمي کند، بلکه بايد نگاه به بيرون داشت.

وي با اشاره به اين که در سال هاي گذشته به واسطه مسايلي چون تحريم، کشور دچار مشکلاتي بوده است، بر شناسايي بازارهاي بين المللي تاکيد کرد و گفت: بازارسازي در بيرون مرزها مي تواند تاثيرات به مراتب بيشتري در داخل داشته باشد به شرطي که درست صورت بگيرد.

وي افزود: تجارت خارجي نيازمند زيرساخت و زيربناي لازم است که در اين بين توجه به سلامت، امانت، تعهدگرايي و رعايت اخلاق حرفه اي را نبايد از ياد برد، زيرا که بزرگ ترين سرمايه يک بنگاه، اعتماد ديگران به اين بنگاه است.

نعمت زاده همچنين توجه به خدمات پيش و پس از فروش، کيفيت بسته بندي، سرمايه گذاري هاي مشترک يا مستقل در ايران و سرمايه گذاري در خارج از کشور را از موضوعاتي ذکر کرد که بيش از پيش بايد مورد توجه قرار بگيرد.

وزير صنعت، معدن و تجارت، استفاده از مزيت هاي ساير کشورها را مورد اشاره قرار داد و گفت: شناسايي بازار ساير کشورها بويژه کشورهايي که از دانش فني بالايي برخوردارند، همچنين جمع آوري و تبادل اطلاعات از وظايفي است که رايزنان ما بايد در اختيار مديران و سرمايه گذاران و فعالان اقتصادي در داخل کشور بگذراند.

در اين ديدار شماري از رايزنان بازرگاني کشور ، گزارشي از مسائل و مشکلات محل ماموريت خود ارائه کردند.

نقل مطالب با حفظ حقوق معنوي مجله و با اشاره به مشخصات كامل مقاله بلامانع است.
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.