صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

نسخه قابل چاپ
مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - صنعت چاپ حتي در نمايشگاه کتاب هم مهجور ماند

صنعت چاپ حتي در نمايشگاه کتاب هم مهجور ماند


سالن صنعت چاپ در بيست و هفتمين نمايشگاه بين المللي کتاب در مکاني دور افتاده قرار داشت و خيلي ها نتوانستند آن را به راحتي پيداکنند. به همين دليل در طول 11 روز برپايي اين رويداد فرهنگي همواره خالي از بازديدکننده بود.

يکي از دست اندرکاران اين غرفه مي گويد، اين در شرايطي است که اين سالن بايد در ابتداي ورودي نمايشگاه مي بود تا مردم ابتدا با مراحل توليد کاغذ و کتاب آشنا مي شدند و سپس وارد نمايشگاه مي شدند.

صنعت چاپ از کليدي ترين صنايع در دنيا به شمار مي رود و اين صنعت نه تنها در توسعه فرهنگي بلکه در توسعه همه جانبه کشور نيز موثر است.


صنعت چاپ حامل مهم ترين مولفه ها و شاخصه هاي فرهنگي است و به کمک همين صنعت افکار و انديشه ها به ديگران منتقل مي شود؛ از اين رو رسيدگي به اين صنعت يعني اهميت قائل شدن به فرهنگ، انديشه و هويت يک ملت است.
به گفته رييس هيات داوران چاپخانه داران در نمايشگاه امسال کتاب تهران، هر روز يک کتاب چاپ، صحافي و ليتوگرافي مي شود و اين اهميت و توانمندي صنعت چاپ را نشان مي دهد.

رضا رضايي در گفت وگو با ايرنا گفت: امسال در سالن چاپ نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، علاوه بر به نمايش گذاشتن دستگاه ها و ماشين آلات پيش و بعد از چاپ، ماشين چاپ ديجيتال نيز در معرض ديد عموم قرار گرفت.

امين ذکايي مسوول غرفه چاپ ديجيتال نيز به خبرنگار ايرنا گفت: اين غرفه به منظور آشنايي بيشتر مردم با صنعت چاپ ديجيتال و نشر روميزي و چاپ کتاب در شمارگان محدود ايجاد شده است.

رضا رضايي در ادامه افزود: بيش از 50 اثر با موضوعات چاپ در بخش هاي مختلف نظير صحافي هنري و صحافي صنعتي، چاپ ديجيتال، مديريت پروژه، فلکسو گرافي، روتو گراور، چاپ افست در بخش نشر و کتاب و بسته بندي، بخش پيش از چاپ و چاپ سيلک اسکرين در سالن چاپ بيست و هفتمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران در معرض ديد بازديدکنندگان قرار گرفته است.

پيشکسوت صنعت چاپ خاطرنشان کرد: امروزه عمده فعاليت صنعت چاپ در بسته بندي و تبليغات است.

رضايي اظهار داشت: صنعت چاپ بسيار حائز اهميت است، اما متأسفانه در آخرين دقايق برپايي نمايشگاه به اين صنعت غرفه اختصاص داده شد.
دبير جشنواره مسابقات چاپ افزود: در نمايشگاه بين المللي کتاب تهران تعداد آثاري که براي حوزه چاپ و علاقه مندان به صنعت چاپ، انتشار يافته بسيار اندک است که معتقدم بايد به اين مقوله نيز توجه کرد.

رضايي در ادامه گفت: همه آنچه که در پيرامون مان مي بينيم چاپ است و زندگي بدون چاپ امکان ندارد؛ دنيا دهکده جهاني است بايد صنعت چاپ را در کشورمان تقويت کنيم.
رئيس هيات داوران جشنواره مسابقات صنعت چاپ بيان داشت: تاکنون به صنعت چاپ نهايت کم لطفي صورت گرفته است و علت آن هم اين است که عزيزاني که در اين صنعت فعال هستند در حقيقت سرمايه دار نيستند و سرمايه گذار نبوده اند، کارگراني بودند که ابزار کارشان را داشته اند. اهالي صنعت چاپ همه عمرشان را صرف رشد اين صنعت کرده اند و در اين مدت بخش خصوصي در اين صنعت بسيار فعال بوده است.

رضايي افزود: اميدوارم فراکسيون صنعت چاپ بتواند تحول عظيمي در اين صنعت ايجاد کند، چراکه پشتوانه جدي توسعه پايدار، صنعت چاپ است يعني اگر صنعت چاپ يکماه تعطيل شود تمام صنايع مي خوابد و امکان ندارند که فعاليت کنند.

مدير روابط عمومي اتحاديه چاپخانه داران تهران هم در گفت وگو با ايرنا افزود: امروز توليد کشور به صنعت چاپ وابسته است و از اين رو بايد به صورت راهبردي از اين صنعت حمايت کرد.

عليرضا صدقي اظهار داشت: نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از جايگاه والايي در منطقه و جهان برخوردار است. بنابراين نبايد به مقوله صنعت چاپ در اين رويداد فرهنگي بي توجهي شود.

مدير روابط عمومي چاپخانه داران بيان داشت : اگر به دنبال توليد ناخالص ملي و همچنين ايجاد ارزش افزوده صادرات کالاهاي غير نفتي و اشتغال زايي و ارز آوري صنايع هستيم بايد از صنعت چاپ حمايت کنيم.

نقل مطالب با حفظ حقوق معنوي مجله و با اشاره به مشخصات كامل مقاله بلامانع است.
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.