صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

نسخه قابل چاپ
مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - معاون توليدات گياهي جهاد کشاورزي لرستان:<span lang="fa"></span>تنها ۱۵۰۰۰ تن محصول استان در چرخه بسته<span lang="fa"> </span>‎بندي قرار مي‎گيرد

معاون توليدات گياهي جهاد کشاورزي لرستان:تنها 15000 تن محصول استان در چرخه بسته ‎بندي قرار مي‎گيرد


معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي لرستان گفت: در استان سموم از رده خارج به راحتي در بازار عرضه مي‎شوند.

به گزارش ايسنا، حسين پيرحياتي در جلسه کارگروه مديريت پسماند استان بيان کرد: براساس مصوبات جلسه‎هاي گذشته اين کارگروه سازمان جهاد کشاورزي اقداماتي را در زمينه مديريت پسماند انجام داده اما به علت نبود اعتبار کافي طرح به جايي نرسيده است.

وي اضافه کرد: عمده پسماندهاي اين بخش در سطح اراضي و باغات بوده و مقداري از آن نيز در شهرهاست که گام اول براي مديريت آن ترويج و آموزش توليدکننده‎هاست. مهندس پيرحياتي ادامه داد: از سه ميليون تن توليد بخش کشاورزي استان تنها براي بسته‎ بندي 15 هزار تن برنامه‎ ريزي شده است. معاون جهاد کشاورزي لرستان با بيان اين که در حال حاضر در دنيا واحد غذايي از 500 گرم تا يک کيلو است، تصريح کرد: متأسفانه در کشور ما فروشندگان دوره‎گرد با فروش چندين کيلويي محصولات به مردم زمينه افزايش زباله و پسماند را در شهرها افزايش داده‎اند که اگر بتوانيم توليدات را با بسته ‎بندي به بازار عرضه کنيم کاهش چشم گيري را در اين زمينه شاهد خواهيم بود. وي با اشاره به ظرفيت استان در توليد محصول سالم، يادآور شد: در کشور، ما جزء اولين استان‎هاي داراي پتانسيل توليد محصول سالم هستيم. پيرحياتي خاطرنشان کرد: مي‎توانيم با توليد کود آلي در استان بخشي از نياز کود کشاورزان را به جاي استفاده از کود شيميايي فراهم کنيم که البته اين کار براي اجرايي شدن نياز به مشارکت ساير دستگاه‎ها دارد. معاون جهاد کشاورزي با اشاره به پسماندهاي ويژه بخش کشاورزي گفت: از اين نوع پسماندها مي‎توان به سموم اشاره کرد که باعث آلودگي محيط زيست، آب و تهديد سلامت انسان و ساير موجودات مي‎شوند. وي اظهار کرد: مي‎بايست در طرح جامع مديريت پسماند، شهرداري‎ها قسمت‎هاي روستايي را نيز لحاظ کنند و اجازه دفن زباله‎ها را در مکان‎هاي ويژه شهرها به آنها نيز بدهند. پيرحياتي با اشاره به راه‎اندازي سيستم مانيتورينگ در سازمان جهاد کشاورزي افزود: با اين طرح در بلندمدت فروش سموم ثبت مي‎شود و مي‎توان بررسي کرد که يک سم در کدام نقطه استفاده و به کجا پسماندش وارد مي‎شود.

اين معاون جهاد کشاورزي اذعان کرد: متأسفانه در استان و به ويژه خرم‎آباد مراکز فروش سموم بدون مجوز در حال فعاليت هستند که به راحتي سموم از رده خارج و تقلبي را به بازار عرضه مي‎کنند؛ لذا از نيروي انتظامي و دستگاه قضا انتظار مي‎رود با آنها برخورد کنند. فروشنده سموم بايد مانند داروخانه‎ها تعهد اخلاقي داشته باشد. وي بيان کرد: اراضي کشاورزي کنار جاده‎ها به خاطر ريزش سن بدون استفاده مانده‎اند که با ايجاد مشوق‎هايي براي کشاورزان سعي کرده‎ايم آنها را به باغ تبديل کنيم. پيرحياتي اضافه کرد: متأسفانه در مرغداري‎ها نيز لاشه‎ها در چاهک‎هايي به صورت انباشت سوزانده مي‎شوند که علمي نيست و بايد دستگاه لاشه‎سوزي داشته باشند؛ در حال حاضر براي مرغداري‎هايي که اين دستگاه را نداشته باشند مجوز صادر نمي‎شود اما آنهايي که از قبل بودند از روش چاهک استفاده مي‎کنند که بايد اصلاح شوند.

نقل مطالب با حفظ حقوق معنوي مجله و با اشاره به مشخصات كامل مقاله بلامانع است.
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.