صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 

نسخه قابل چاپ
مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - براي اولين بار در ايران انجام شد: توليد کيک غني شده با ويتامين دي و کلسيم توسط شرکت دالين مهر

براي اولين بار در ايران انجام شد: توليد کيک غني شده با ويتامين دي و کلسيم توسط شرکت دالين مهر


به گزارش فودنا، مدير عامل شرکت دالين مهر از توليد کيک بينگوپلاس به عنوان اولين کيک غني شده با "ويتامين دي و کلسيم" در کشور توسط متخصصان اين شرکت خبر داد. وي توجه و کمک به ارتقا سلامت عمومي را مهم ترين هدف شرکت دالين مهر در توليد محصولات غني شده عنوان نموده و اضافه کرد: طبق تحقيقات انجام شده، تامين مقدار مورد نياز روزانه ويتامين D، به جذب بهتر کلسيم کمک مي کند.

به گزارش شبکه خبري صنايع غذايي ايران، مدير عامل شرکت دالين مهر گفت: امروزه با افزايش سطح آگاهي عموم جامعه، اهميت دريافت ميزان کافي ويتامين ‪D‬ و کلسيم بر کسي پوشيده نيست. به صورت طبيعي انواع معدودي از مواد غذايي غني از ويتامين ‪D‬ مي باشند. مطالعات نشان مي دهد که ويتامين ‪D‬ در تمامي گروه هاي سني از نوزادي تا بزرگسالي و کهولت لازم و ضروري بوده و در جذب کلسيم و فسفر و جايگزيني آنها در استخوان و دندان ها نقش اساسي دارد. از سوي ديگر دريافت ميزان کافي ويتامين ‪D‬ با کاهش بروز سرطان ها و بيماري هاي خودايمني همچون ديابت نوع اول و ام اس(‪MS‬) مرتبط بوده و از برزو اختلالات رشدي همچون راشيتيسم، تاخير در رشد دندان ها و پوکي استخوان جلوگيري مي کند. دريافت ويتامين ‪D‬ پس از بروز بيماري هاي مذکور کمک چنداني به روند درمان نمي‌کند، بلکه براي پيش گيري از ابتلا به اين بيماري ها، بايد از دوران طفوليت کلسيم و فسفر همراه با ويتامين ‪D‬ مصرف شود.

کلسيم نيز عامل اصلي استحکام استخوان ها و سلامت دندان ها بوده و علاوه بر پيش گيري از بروز پوکي استخوان، در انقباض و انبساط ماهيچه ها و تنظيم ضربان قلب موثر است.

هر فرد روزانه به حداقل ۱۰ ميکروگرم ويتامين ‪D‬ و 800 تا 1200 ميلي گرم کلسيم نياز دارد. طبق آخرين گزارشات حداقل ۸۰٪ کودکان ايراني به درجات شديد و بيش از ۹۰٪ آنها به درجات متفاوتي دچار کمبود ويتامين ‪D‬ بوده و 90% خانواده‌هاي ايراني کمتر از نيازشان کلسيم دريافت مي کنند.

امروزه در سراسر جهان استفاده از غذاهاي غني شده با توجه به هزينه کمتر و مصرف ساده تر به خصوص در اطفال جايگزين تجويز مکمل هاي دارويي شده است. در اين باره، مدير عامل شرکت دالين مهر افزود: با توجه به تاثير ويتامين‪D‬ بر جذب کلسيم، کيک هاي غني شده بينگوپلاس که مورد تائيد سازمان غذا و داروي ايران نيز مي باشد، از ترکيب اين دو ماده به منظور افزايش جذب و تامين بخش مهمي از نياز روزانه افراد به کلسيم و ويتامين ‪D‬ توليد شده و مي تواند به عنوان مکملي ايده آل جهت تامين سلامتي و شادابي تمامي گروه هاي سني پيشنهاد شود.

امروزه در سراسر جهان، استفاده از غذاهاي غني شده با توجه به هزينه کمتر و مصرف ساده تر به خصوص در اطفال، جايگزين تجويز مکمل هاي دارويي شده است. در اين ميان، استفاده از اين غذاها به خصوص در مواردي که با ويتامين هاي مورد نياز بدن و کلسيم مورد نياز استخوان ها غني شده باشد، بيش از پيش حايز اهميت خواهد بود.

نقل مطالب با حفظ حقوق معنوي مجله و با اشاره به مشخصات كامل مقاله بلامانع است.
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.