صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 


مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - شماره پياپي ۸۲ - سال هشتم - شهريورماه ۱۳۹۱


شماره پياپي ۸۲ - سال هشتم - شهريورماه ۱۳۹۱

 

سرمقاله

نیمه نخست سال با انبوهی از اخبار و اتفاقات عمدتا تلخ پشت سر گذاشته شد و امید به بهبود شرایط اقتصادی نه تنها راهی برای بازگشت نیافت که هراس از وخامت بیشتر، هر روز پر‌رنگ و پر‌رنگ تر شد. نوسان شدید نرخ ارز و ثبت رکوردهای عجیب و غریب در این ۶ ماه سال، آسیبی به صنعت و اقتصاد کشور وارد ساخت که برای بازسازی این ویرانه، چندین دهه انتظار باید کشید.

ادامه >>


اخبار

ايحا گستر شمال جايزه جهاني کيفيت محصول و مديريت را از مجمع کسب و کار اتحاديه اروپا دريافت کرد؛ با کالاهاي داراي بسته بندي خارجي برخورد مي‌شود؛ برگزارى مسابقه طراحى بسته بندى محصولات غذايى با رويكرد صادرات؛ جشنواره طراحي و مسابقه بسته بندي هشتم مهر ماه برگزار مي شود


دردهاي يك صنعت مدار

در حاشيه برگزاري نمايشگاه صنايع غذايي مشهد كه گزارش كامل آن را در شماره پيشين مطالعه كرديد، گفت و گوهايي با برخي از غرفه داران انجام گرفته است كه در اين شماره آن را منتشر مي كنيم.

ادامه >>


فرصت‌هايي که انتظار شما را مي‌کشند

پوسته خالي صدف براي اقوام مايا و اوملک نمادي از مفهوم صفر بود که در هر نظام شماره‌گذاري کاربرد دارد. حتي اگر که صدف خالي هم باشد، ماياها آن را نشاني از هداياي طبيعت تصور مي‌کردند چرا که حتي يک صدف خالي، خود مي‌تواند بستري براي زندگي و حيات باشد. اما نزد رومي‌ها و يونانيان باستان، صدف داراي مفاهيم زميني بود.

ادامه >>


تمرکز بر روي بسته بندي هاي شيشه‌اي

Alessandra Lacaita و Tim Sykes صنعت ظروف شيشه اي را مورد بررسي قرار مي دهند و با VitalianoTorno( معاون کمپاني O-I  اروپا ) و Roberto Pedrazzi (مدير روابط عمومي و بازار يابي کمپاني Verallia ايتاليا ) مصاحبه اي انجام مي دهند.

ادامه >>


به مبارزه طلبيدن فشار با BPA

آيا شما Bisphenol-A را مي‌شناسيد؟ آيا اين ترکيب اورگانيک و کاملاً طبيعي توانسته دنيا را همانند استروژن به دو نيم تقسيم کند؟ در حالي که اين ماده شيميايي به تدريج در حال تزريق مشاجره، عصبانيت، ترس و نااميدي است، به طور هم زمان از آن به عنوان محافظت کننده پرقدرت مواد غذايي بسته‌بندي شده و در نتيجه ماندگاري محصول را افزايش مي‌دهد.

ادامه >>


مزاياي خطوط اسپتيك

شرکت نوشيدني هاي California Aseptic (CAB)، در فونتانا، ايالت كاليفرنيا، که دو سال پيش توليد نوشيدني هاي با اسيديته بالا را در بسته بندي اسپتيك آغاز کرد، تنها يکي از چند کارخانه نوشيدني اسپتيك با اسيديته بالاست که از تجهيزات نوشيدني کمپاني Tetra Pakدر آمريکاي شمالي استفاده مي کند.

ادامه >>


اهميت صادق بودن

در سال 2009 وقتي Honest Tea  براي صرفه جويي در 23 درصد مواد اوليه، بطري هاي PET  تک نفره خود را دوباره طراحي کرد، هيچ گاه تصور نمي کرد که با عکس العمل منفي در قبال اين حرکت مثبت مواجه شود. اما مطمئنا  دوست داران محيط زيست قدردان اين تغيير خواهند بود.

ادامه >>


ماشين‌آلات پايان خط توليد

سرعت، سهولت در کار و قيمت همواره 3 فاکتور بسيار مهم و تأثيرگذار در بازار ماشين‌آلات پايان خط توليد بوده‌اند. دکتر هنريش سيلمن نائب رييس فن‌آوري و مهندسي شرکت Oyster مي‌گويد: "شخصيت بازار ما با اين حقيقت شکل گرفته که مشتريان ما از سراسر جهان، فعاليت خود در بازارهاي رو به رشد را چند برابر کرده‌اند.

ادامه >>


معرفي 5 نوآوري مفيد در بسته بندي و درب پوش گذاري

وقتي که ماکروويو و يا فر معمولي موجود نباشد، ظرف مي تواند به کمک فن آوري ecoupled براي شما سوپ را آماده کند، اين يک ظرف خود گرم کن نيست ولي مي تواند محتواي خود را بدون کمک گرفتن از منبع گرمايشي خارجي گرم کند ويژگي هاي فن‌آوري شارژ بر روي بسته بندي چاپ شده است. اين ويژگي به مصرف کننده اجازه مي دهد که تنها با قرار دادن ظرف بر روي صفحه شارژ بي سيم و با انتخاب حرارت پايين، متوسط و يا درجه حرارت بالا سوپ را آماده و مصرف نمايد.

ادامه >>


تحولات بسته‌بندي

ايده Hoyt's؛ لبنيات Friendship؛ ماءالشعيرهاي Pacific Pilsner؛ غذاي کودک So Baby؛ مخلوط Charleston؛ مرطوب کننده AmLactin؛ پاپ کورن هاي Butterkist؛


محصولات جديد بسته‌بندي

Science؛ Cool Cuts؛ BicorMB؛ Terracycle؛ Yakult؛ Asda؛ NPULP؛ Pacific Natural Food؛ Twix؛ Kraft Food؛


ماشين‌آلات جديد بسته‌بندي: Arpac L.P

Arpac L.P يکي از شرکت‌هاي توليدکننده ماشين‌آلات بسته‌بندي در آمريکا است. اين شرکت در سال 1971 براي توليد ماشين‌آلات انتهاي خط توليد و ماشين‌آلات بسته‌بندي ثانويه در نزديکي شيکاگو تأسيس شد. Arpac توانسته است بيش از 30 هزار ماشين بسته‌بندي در سراسر دنيا نصب و راه‌اندازي نمايد.

ادامه >>


News

Stand-up pouch sales to reach $4 billion by 2016؛ The multi-talent: “TAS 8/48″ from OYSTAR Hassia؛ Engel demonstrates e-mac machines that can process LSR and PP simultaneously؛ Bosch Packaging introduces new SurePOUCH VFFS machine in the US
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.