صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 


مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - شماره پياپي ۸۳ - سال هشتم - مهر و آبان ۱۳۹۱


شماره پياپي ۸۳ - سال هشتم - مهر و آبان ۱۳۹۱

 

سرمقاله

چنان چه بارها در یادداشت‌های نشریه عنوان شده است، صنعت نمایشگاهی کشور در سراشیبی سقوط قرار دارد و فقدان مدیریت کارآمد و برنامه‌ریزی صحیح در این سال‌ها، موجب شده است تا افول این صنعت شتابی بیشتر به خود بگیرد. اگر چه متولیان برگزاری نمایشگاه ها، تحریم های فراگیر و وضعیت نابسامان اقتصادی را دلیل اصلی این سقوط عنوان می کنند، اما بر هیچ‌کس پوشیده نیست که این شرایط پیش از وقوع بحران اقتصادی و تحریم های بین‌المللی نیز بر صنعت نمایشگاهی کشور حاکم بوده است.

ادامه >>


اخبار

تتراپک با سرمايه گذاري 42 ميليون يورويي، سايت توليدي خود را توسعه مي دهد؛ Bosch شرکت Ampack Ammann را خريداري کرد؛ شمارش معکوس تا برگزاري آمبالاژ 2012؛ Netstal حضور خود در آمريکاي مرکزي و جنوبي را تقويت مي کند


اجلاس نم، تلخي يك رويداد شيرين

يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي شيريني و شکلات ايران، در روزهاي چهارم تا هفتم مهرماه سال جاري در محل دائمي نمايشگاه هاي بين‌المللي تهران برگزار شد. اين نمايشگاه در 8 سالن در مساحتي بالغ بر 22 هزار مترمربع و با حضور ۲۳۰ شرکت داخلي و ۳۸ شرکت خارجي از ۱۲ کشور به انجام رسيد. هم‌زمان با اين نمايشگاه، چهارمين دوره نمايشگاه بين‌المللي نوشيدني ها نيز آغاز به کار کرد.

ادامه >>


آينده صنعت شكلات در دنيا

در نشريه شهد وابسته به انجمن صنفي شيريني و شکلات کشور، مقاله بسيار ارزش مندي با موضوع آينده صنعت شکلات دنيا درج شده است که بنا بر اهميت  آمارهاي ارائه شده در مقاله، آن را با اندکي ويرايش و تغيير در ادامه گزارش نمايشگاه شيريني و شکلات منتشر مي سازيم.

ادامه >>


جشنواره مسابقه طراحي بسته بندي محصولات غذايي

جشنواره مسابقه طراحي بسته بندي محصولات غذايي در تاريخ نوزدهم مهر ماه 91 در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران با حضور برگزيدگان مسابقه و هم چنين مقامات مسئول سازمان توسعه تجارت و حضور شرکت هاي فعال در حوزه ي بسته بندي و رسانه هاي صنعت بسته بندي برگزار شد.

ادامه >>


ويژگيهاي ابعادي جعبه هاي پلاستيكي سخت مورد مصرف براي قطعات خودرو

اين استاندارد سندي است بر گرفته از GALIA در ژانويه 2009 در خصوص 5 نوع جعبه پلاستيكي سخت كه در استاندارد ODETTE PACKAGING نيز شرح داده شده است .
اين جعبه‌ها به صورت وسيعي در صنعت خودروسازي گسترش پيدا كرده است .

ادامه >>


نگهداري ماهي و فرآورده هاي شيلاتي در بسته بندي هاي تحت اتمسفر تغيير يافته (MAP)

بسته بندي هاي تحت اتمسفر تغيير يافته (MAP)، عمدتاً از طريق ممانعت ازفعاليت ميکروارگانيسم ها و جلوگيري از واکنش هاي اکسيداسيون، سبب افزايش عمرماندگاري محصولات غذايي از جمله ماهي و فرآورده هاي دريايي مي شوند. نوع محصول، ميزان چربي، ميزان آلودگي ميکروبي اوليه، نوع گازهاي مصرفي در اتمسفر بسته، نسبت حجم محصول به حجم گازهاي درون بسته و دماي نگهداري به عنوان عمده ترين عوامل موثر بر عمر نگهداري ماهي و فرآورده هاي شيلاتي بسته بندي شده در بسته هاي مذکور مي باشند.

ادامه >>


جوايز Pentaward سال 2012

در سال هاي گذشته نشريه فن آوري و توسعه صنعت بسته بندي براي معرفي ايده ها و خلاقيت هاي بازار بسته بندي نسبت به انشار اخبار مربوط به رقابت هاي بزرگ عرصه طراحي بسته بندي اقدام کرد.
 

ادامه >>


محصولات جديد بسته‌بندي

MicroEppts؛ UPM Raflatac؛ RivainaFoods؛ Sunny D؛ Nature Pride؛ APR؛ Rejuvenates؛ Ready Pac Food؛ Latta؛ Pot of Gold؛


ماشين‌آلات جديد بسته‌بندي: Brown

در سال 1952، زماني که Gaylord Brown در يک کارگاه جوش کوچک در Beaverton ميشيگان براي پدرش کار مي کرد، توانسته بود، يک ماشين ترموفرمينگ براي يک شرکت محلي طراحي و توليد کند. آن شرکت Dow Chemical نام داشت و از آن ماشين براي توليد پانل هاي درب يخچال که از جنس پلي استايرن بود، استفاده مي کرد. تکامل ايده هاي Gaylord Brown در زمينه ماشين هاي ترموفرمينگ آغاز شد...

ادامه >>

 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.