صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 


مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - شماره پياپي ۸۴ - سال هشتم - آذرماه ۱۳۹۱


شماره پياپي ۸۴ - سال هشتم - آذرماه ۱۳۹۱

 

سرمقاله

زمستان فرا می‌رسد و رنگ رنگ خزان هزار رنگ را بی رنگ می کند. سرعت گذر عمر در باورم نمی گنجد. شتاب ثانیه ها و دقیقه ها در هیاهوی دویدن‌ها و بی‌وقفه جنگیدن های انسان گم می شود. رزم و بزم دنیا برای رسیدن به کمال در حال طی شدن است. کمالی که وسعتی به اندازه فهم اندک انسان دارد.

ادامه >>


اخبار

سازمان بسته بندي آفريقا رسما تاسيس شد؛ شرکت Guala با خريد يک شرکت آفريقايي توسعه مي يابد؛ غنا يک کارخانه بازيافت 40 ميليون پوندي مي سازد؛ Nampak يک واحد توليد کاغذ جديد در آفريقاي جنوبي افتتاح مي کند


هشتمين ايران پلاست، بدون حاشيه

هشتمين نمايشگاه بين‌المللي ايران پلاست با حضور فعالان صنايع پليمر، پلاستيک و بسته بندي کشور و مديران ارشد آن، وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي پتروشيمي صبح روز يک شنبه، 14 آبان ماه 1391 آغاز به کار کرد.

ادامه >>


گزارش نمايشگاه Sweets & Snacks امارات

ششمين نمايشگاه شيريني و شكلات دبي هم زمان با سومين نمايشگاه غذاهاي خاص و حلال و همچنين اولين نمايشگاه غذاهاي دريايي در تاريخ 29 آبان تا 1 آذر ماه 1391 و در مركز تجارت جهاني اين شهر برگزار شد. اين سه نمايشگاه با بيش از 330 شرکت کننده، زيرمجموعه نمايشگاه مواد غذايي گلفود هستند و به صورت كاملاً تخصصي برگزار مي شوند.

ادامه >>


توليد براي صادرات

29 مهر ماه و در روز ملي صادرات هوشنگ پارسا توانست برترين صادرکننده سال 1391 شود. شرکت پلاستک کار از 9 سال پيش توليد براي صادرات را به عنوان استراتژِي خود برگزيده است و طي سال هاي اخير موفقيت هاي متعددي را کسل کرده است.

ادامه >>


شهر مونيخ به شما خوش آمد مي گويد

گردهمايي مشارکت در مجموعه نمايشگاه هاي بين‌المللي مونيخ آلمان به منظور هم‌گامي و هم‌کاري با دست اندرکاران و صنعت‌گران ايران در هشتم آبان ماه سال جاري در سالن اجتماعات هتل پارسيان اوين برگزار شد.

ادامه >>


پيش بيني شرايط صنعت بسته بندي در نقاط مختلف دنيا

محرک رشد صنعت بسته بندي در سال‌هاي اخير کشورهاي برزيل، روسيه، هند و چين بوده‌اند که به اختصار آنان را BRIC مي نامند. براي دانستن آنچه در دنياي بسته بندي مي‌گذرد، کافي است نگاهي به رشد صنعت بسته بندي و موتور محرک رشد در اين کشور ها بيندازيم. صنعت بسته بندي در دنيا به واسطه گرايشات و رويکردهاي جديد از جمله نوع زندگي مردم و تحولات اجتماعي در شرف تغييرات اساسي است.

ادامه >>


اصلاح سيستم ليبل گذاري

استفاده از يک توليدکننده واحد براي برچسب هاي جديد و تجهيزات برچسب زني خودکار، به تهيه کنندگان ظروف  پلاستيکي اجازه مي دهد بازدهي و کارايي خود را حداکثر کرده و کيفيت محصول را افزايش دهند.

ادامه >>


بسته بندي پلاستيکي سخت

بسته بندي هاي پلاستيکي سخت داراي تنوع بسيار زيادي هستند و مي‌توانند به عنوان مواد مواد جايگزين در بسياري از محصولات به کار برده شوند. ديويد باکر مدير کل RPC Bebo UK در مقايسه اين نوع بسته بندي با قوطي يا شيشه اظهار مي دارد: پلاستيک هاي سخت مطمئن و قابل بازيافت مي باشند و وزن کمي دارند.

ادامه >>


محصولات طبيعي و سالم در حال جهاني شدن

ذائقه افراد تحت تأثير محل سکونت آن هاست و اين امر در يکي از پژوهش هاي دانشگاه ناتينگهام ثابت شده است. پروفسور اندي تيلور در اين تحقيق به اين نتيجه رسيد که ذائقه افراد را ژن آن ها در کنار تجاربي که فرد در هنگام رشد از مزه هاي مختلف به دست مي آورد، تعيين مي کند.

ادامه >>


از بسته بندي تا توزيع

گروه Guala، يک شرکت چند مليتي ايتاليايي است که به واسطه درب پوش ها و  بسته بندي هاي انعطاف پذير پلي اتيلن ترفتالاتي در سطح جهان شناخته شده است. اين شرکت به طور مداوم در حال توسعه است و در کمتر از 18 ماه چهار کارخانه را به بهره برداري رسانده است.

ادامه >>


نگهداري ماهي و فرآورده هاي شيلاتي در بسته بندي هاي تحت اتمسفر تغيير يافته (MAP)

دماي پايين نگهداري محصولات دريايي گرچه سبب کاهش سرعت فساد ميکروبي آنها مي شود، اما در برخي مواقع قادر به ممانعت از فساد شيميايي مانند اتواکسيداسيون و تجزيه چربي ها نيست. غذاهاي دريايي که در ابعاد تجاري در شرايط يخچالي و به صورت سرد (غير منجمد) و تحت تأثير هواي معمولي نگهداري مي شوند...

ادامه >>


نگاه دقيق

شرکت پيشرو و با سابقه Weber Packaging که توليد کننده انواع ليبل و سامانه هاي ليبل زن در کلاس جهاني از سال 1932 مي باشد, اخيراً اقدام به خريد ۶ سيستم بازبيني و کنترل دقيق از شرکت Advanced Vision Technology  نموده است که Print Vision/ Hellios II 100 نام دارند.

ادامه >>


مرغ، يک دنياست!

از سال 1974 که مزارع پرورش مرغ Fieldale Farms بنيان گذاري شدند تا به امروز، روش بسته بندي محصولات اين مزارع دچار چندين و چند تغيير اساسي و بنيادين شده اند. اين مزارع که به صورت خانوادگي اداره مي شوند، از همان روز اول کار خود را با رشد آغاز کرد و اين رشد هم چنان ادامه دارد.

ادامه >>


سيني هاي بيوپليمر براي وعده هاي غذايي آماده

کمپاني Excelline Foods غذاهاي آماده جديد خود را با نصب يک دستگاه ترموفرمينگ در سيني‌هاي جديد که لايه داخلي آن از يک بيوپلمير بر پايه ذرت است، عرضه کرد و يک لمينت بر روي آن افزود.

ادامه >>


تمرکز روي جنس مواد

Libby White از صنايع بسته بندي اروپا با استفاده از اطلاعات کسب شده از پنج شرکت بزرگ دراين صنعت به نام هاي: Clondalkin ،WIPF ،Hydro ،Monosol و Sabic و هم چنين روش هاي کلي مورد بحث با رئيس انجمن بسته بندي انعطاف پذير ايتاليايي (Giflex)، ديدگاهي در بسته بندي انعطاف پذير ارائه مي دهد.
 

ادامه >>


راه حل هايي براي انرژي سبزتر

از آن جايي که عمر سوخت هاي فسيلي رو به اتمام است، تعهد همه توليدکنندگان در همه بخش هاي صنعتي بر يافتن منابع ماندگارتر انرژي هاي تجديد پذير خواهد بود. زباله هاي توليد شده توسط صنعت بسته بندي، يک منبع مهم از انرژي را ارائه خواهد کرد. ويکتوريا هتراسلي نگاهي مي اندازد به استفاده روز افزون از منابع انرژي تجديد پذير موجود در صنعت بسته بندي و محصولات توليد شده آن.
 

ادامه >>


بررسي استاندارد 14417 با عنوان کيسه‌ها و ساير محصولات پلاستيکي اُکسازيست‌تخريب‌پذير

ابتداي سال 89 پس از معرفي محصولات پلاستيکي اُکسا زيست تخريب پذير در نمايشگاه ايران پلاست و سپس نمايشگاه محيط‌ زيست و بررسي روش مواجهه مديران مرتبط با اين موضوع به ويژه در بخش دولتي و مديريت شهري، احساس شد که جهت حضور اين محصولات در بازار و برطرف نمودن برخي ابهامات براي سازمان هاي دولتي نياز به تدوين معيارهايي کمي است تا بتوان...

ادامه >>


آتونيکس؛ سنسورهاي کم جا وبسيار کاربردي فتوالکتريک سري BJ

شرکت آتونيکس کره جنوبي، سازنده انواع حسگر و کنترل کننده و بزرگترين صادرکننده اين محصولات در کره جنوبي، حسگرهاي کم جا وبسيار کاربردي خطي خود را از سري BJ و از نوع انعکاسي به بازار عرضه کرده است.
 

ادامه >>


محصولات جديد بسته‌بندي

Tetra Pak؛ MAPET؛ Pom Poms Arils؛ New Page Corp؛ Dr. scholl؛ Cortec Corp؛ Lehigh Valley؛ Cesar؛ Method؛ Harelco؛


ماشين‌آلات جديد بسته‌بندي: Brown

در شماره گذشته ماهنامه فناوري و توسعه صنعت بسته بندي اقدام به معرفي ماشين آلات ترموفرمينگ شرکت Brown کرديم. در اين شماره به معرفي کامل ماشين هاي اين شرکت که در بخش بسته بندي مواد غذايي استفاده مي شوند، خواهيم پرداخت.

ادامه >>


News

IoPP to develop packaging conference at HBA Global Expo 2013؛ PepsiCo and Perrigo to present at The Automation Conference 2013؛ Glass production volumes grow in Europe, data finds؛ Walki produces paper-based pods for French coffee producer
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.