صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 


مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - شماره پياپي ۹۱ - سال نهم - مردادماه ۱۳۹۲


شماره پياپي ۹۱ - سال نهم - مردادماه ۱۳۹۲

 

سرمقاله

دولت يازدهم پس از معرفي كابينه جديد و اخذ راي اعتماد اكثريت وزراي پيشنهادي از مجلس شوراي اسلامي، به طور رسمي فعاليت خود را آغاز كرده است و جامعه ايراني در انتظار تحقق وعده‌هاي انتخاباتي رئيس دولت تدبير و اميد است.
بخش صنعت كشور پس از فشارهاي بسياري كه در سالهاي پاياني دولت نهم و دهم به واسطه تصميمات بحران ساز، عدم وجود يك مديريت يكپارچه و... متحمل شد، اميد دارد بتواند خود را از ورطه نابودي رها سازد.

ادامه >>


اخبار

رييس مرکز طرح هاي کلان معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري: سامانه پرتودهي گاما به محصولات کشاورزي تا پايان امسال به بهره برداري مي رسد؛ دبير انجمن صنفي صنايع بيسکويت، شيريني و شکلات: نعمت زاده يکي از دلسوزان صنعت کشوراست؛ واردات 5/1 ميليون تن گندم؛ 6 ميليون تن ديگر وارد مي‌کنيم؛ برنجکاران معاف از ماليات، اما شاليکوبي‌ها مصر بر دريافت آن


سير وقايع در صنعت بسته‌بندي غذايي

صنعت بسته بندي مواد غذايي رشد چشمگيري دارد و اخيرا پيش بيني شده است که تنها در بخش مواد خوراکي تا سال 2016 به فروشي بالغ بر 40 ميليار دلار معادل 04/2 تريليون بسته خواهد رسيد. همگام و با توجه به تلاش در جهت پاسخ به نياز مشتريان، تغيير در مقررات و قوانين و فشار مصرف کنندگان، صنعت بسته بندي در چند سال اخير صنعتي پويا، خلاق، و پاسخگو بوده است.

ادامه >>


بسته‌بندي‌هاي پلاستيكي

بسته بندي مهم ترين و بارزترين فرايندي است که طي آن مواد بسته بندي با ماده غذايي تماس پيدا مي کنند. البته به جز بسته بندي، برخي مواد ممکن است در شرايط مختلف نظير توليد، جا به جايي، نگه داري، آماده سازي و مصرف در معرض تماس با غذا قرار گيرند. غذاها و نوشيدني ها محيط هايي بسيار فعال اند و ممکن است با مواد در تماس به شدت، حتي به خوبي بسياري از محلول هاي مورد استفاده در آزمايشگاه وارد واکنش شوند.

ادامه >>


بررسي روند پياده سازي مدلهاي توسعه خوشه اي در سطح بين المللي

مجاورت جغرافيايي فعاليت هاي اقتصادي سطوح بالاتر از کارآيي و نوآوري مرتفع مي سازد. خوشه ها در واقع توليدکنندگان، تامين کنندگان، ارائه دهندگان خدمات، آزمايشگاه هاي تحقيقاتي، موسسات آموزشي و موسسات ديگر در زمينه اقتصادي خاص با همکاني جغرافيايي بوده، و در نهايت محرک هاي مهمي در اقتصادهاي پوياي منطقه اي هستند.  مفهوم خوشه به عنوان ابزار راهبرد اقتصادي در راستاي پيشرفت و پرورش نوآوري و رشد بخش خصوصي رقابت پذير در کشورهاي در حال رشد داراي برتري مي باشد.

ادامه >>


نوآوري‌ها در فرآيند تبديل پليمر

امسال در نمايشگاه هايي مانند Plastpol و Chinaplas شاهد ظهور راه حل‌هاي جالب و پيشرفت‌هاي شگفت انگيزي در ماشين آلات بسته بندي پلاستيک بوديم.  اين در حالي است که نمايشگاه K-2013 امسال همچنان چشم انتظار ظهور محصولات جالب توجه ديگري نيز خواهد بود. در ادامه Tim Sykes از شرکت بسته بندي اروپا برخي از بهترين ماشين الات ارائه شدة امسال تاکنون را مورد بررسي مي کنند.

ادامه >>


بسته بندي و تدارکات: حفاظت ازجابجايي کالاها

صنايع بسته بندي و تدارکات به صورت تنگاتنگ با هم کار مي‌کنند و اغلب اوقات با هم هم‌پوشاني دارند. اليزابت اسکودا از کمپاني بسته بندي "اروپا" با چندين کمپاني در زمينه بسته بندي و تدارکات گفتگويي داشته تا اطلاعات بيشتري در مورد چگونگي همکاري صنايع در برخورد با چالش ها، اختراعات و ابداعات اخير کسب کند.

ادامه >>


بسته بندي و توزيع

کولينا (Culina)  يک شرکت خدمات توزيع و پخش با حجم انبار هاي زياد و شبکه حمل ونقل گسترده در انگلستان و ايرلند است. با گردش مالي حدود 230 ميليون پوند اين شرکت رتبه اول را در زمينه هاي  غذاي کودک و توزيع نوشيدني در انگلستان دارد، و در همان حال در بازار نوشيدني ها و غذا هاي آماده نيز وزنه مهمي مي باشد. اين شرکت طرف قرداد تعداد زيادي از صاحبان برند هاي تجاري معتبر بوده و مشتري هاي زيادي در ميان توليد کنندگان اجناس با برند هاي شخصي دارد.

ادامه >>


کنترل کننده بسيار ساده، دقيق و چرخشي (Dial)

آتونيکس، شرکت پيشرو کره اي در توليدانواع حسگر و کنترل کننده هاي صنعتي و صادرکننده شماره يک کره جنوبي در زمينه اين محصولات، به تازگي اقدام به رونمايي از کنترل کننده دماي چرخشي (Dial)، سري TA نموده است. سري TA کنترل کننده هاي دماي آنالوگ مي باشندکه در عين سادگي، از دقت منحصر به فرد و قيمت رقابتيبرخوردار بوده و با استفاده از MICOM کنترل و PID دما با طراحي الگوريتم خاص، نهايت دقت را در کنترل دما به ارمغان مي آورند.

ادامه >>


راهنماي رفع عيوب و نواقص در دستگاه هاي دربندي

پس از تنظيمات اوليه دستگاه دربندي و نمونه برداري و آزمايشات لازم در صورت وجود اشکال نسبت به رفع آن با فرض استاندارد بودن تمامي ابعاد فني قوطي هاي ساخته شده به شرح زير مي توان عمل نمود...

ادامه >>


محصولات جديد بسته‌بندي

Goya Food؛ Flowers Food؛ Pacific Packaging؛ Advantage Puck؛ Bonduelle؛ Heritage؛ Smurfit Kappa؛ V33 Group؛ LUrpak؛ Salad Jewels؛


ماشين‌آلات جديد بسته‌بندي: AFA System

AFA System يكي از شركت‌هاي كانادايي است كه در زمينه توليد و طراحي ماشين‌ها و تجهيزات بسته‌بندي فعاليت مي‌كند. مديريت محصول و راه‌حل‌هاي بسته‌بندي و ارائه خدمات پس از فروش مناسب به مشتريان هدف اصلي شركت عنوان شده است. تجربه‌بالاي مهندسان به همراه ابزارهاي مهندسي، امكانات وسيعي را در انجام اتوماسيون بسته‌بندي جهت افزايش اطمينان مشتريان در اختيار قرار مي‌دهد.

ادامه >>
Simple Dial Setting yet Precise MICOM Control.

More >> 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.