صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 


مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - شماره پياپي ۹۲ - سال نهم - شهريورماه ۱۳۹۲


شماره پياپي ۹۲ - سال نهم - شهريورماه ۱۳۹۲

 

سرمقاله

و زندگی هم چنان در جریان است با همه سختی‌ها و فراز و فرودها، با همه دویدن‌ها و نرسیدن ها، باید ها و نبایدها. رویدادها، تلخ یا شیرین، با سرعت بسیار می گذرند و گاه حتی خاطره ای نیز از خود به جای نمی گذارند. زنده بودن اولویتی است که زندگی کردن را به حاشیه ها رانده است. فرداهایی موهوم، امکان لذت بردن از امروز را میسر نمی سازند. فرداهایی که هرگز نمی‌رسند و زندگانی که در انتظار می فرسایند. فردای بهتر، فردای خوشبختی، فردای انتقام، فردای رفاه، فردای آزادی،...

ادامه >>


اخبار

با مشاركت شركت هاي ايراني و خارجي؛ نهمين نمايشگاه بين‌المللي اصفهان پلاست آبان ماه برگزار مي‌شود؛ اولين كنگره ملي قارچ شناسي ايران در دانشگاه گيلان گشايش يافت؛ شكوفايي بزرگترين سرمايه گذاري صنعت پتروشيمي در غرب ايران؛ پتروشيمي ايلام آماده دريافت خورك است؛ با وكنش سريع گروه هاي امدادي آتش سوزي پتروشيمي آبادان مهار شد


سمينار فلکسوگرافي ايران روتاتيو

سمينار اطلاع رساني، تخصصي فلکسوگرافي توسط شرکت ايران روتاتيو نماينده انحصاري هايدلبرگ آلمان در تاريخ 30 مرداد سال جاري در مرکز آموزشگاهي و نمايشگاهي شرکت ايران روتاتيو با حضور جمعي از اهالي صنعت چاپ و بسته بندي و اصحاب رسانه برگزار شد.

ادامه >>


برترين بسته بندي هاي انعطاف پذير

در فستيوال بسته بندي‌هاي انعطاف پذير سال جاري، برندگان جوايز برتر همگي داراي ويژگي‌هاي مشترکي همچون حفظ محيط زيست، چاپ برتر و بسيار با کيفيت و در نهايت خلاقيت و نوآوري بوده اند. به نظر مي‌رسد که بسته بندي‌هاي منعطف هنوز هم نگين درخشان صنعت بسته بندي بوده و هنوز هم چون گذشته بر روي قفسه سوپر مارکت‌ها مي‌درخشند.

ادامه >>


نقش خوشه هاي صنعتي در نوآوري و خلق دانش

در بخش گذشته و همچنين اين بخش به بررسي برخي از خوشه هاي موفق در سطح جهان پرداخته شده است. از آنجاييکه يکي از اهداف و دستاوردهايرويکرد خوشه اي سريز و انتقال دانش و همچنين برقراري ارتباط موثر بين مراکز آموزشي و تحقيقاتي با بنگاه هاي اقتصادي در راستاي افزايش اثر بخشي عملکرد آموزش مي باشد، در اين بخش بر اين موضوع تمرکز بيشتر داشته ايم.

ادامه >>


ويژگي هاي برتر در دنياي بسته بندي

با پشت سر گذاشتن نيمه اول سال 2013 پرسش اصلي اين است که، بهترين پتانسيل ها براي صنعت بسته بندي در کدام حوزه ها است؟ روندهاي ارائه شده در ادامه اين مقاله از رفتار مشتري و خريداران، پيش بيني نيست بلکه فرصت هايي براي فعالان صنعت بسته بندي در ادامه سال 2013 و پس از آن است. هر يک از اين فرصت ها به دنبال آن است که راههاي ارزش آفريني براي مشتري را به توليد کنندگان صنعت بسته بندي ارائه کند. بر همين اساس، در ادامه نگاهي خواهيم داشت به 5 حوزه بالقوه که داراي پتانسيل قوي در صنعت بسته بندي هستند.

ادامه >>


خطوط توليد كيك و كلوچه

آنچه در شرکت کيک و کلوچه سازي Voortman بيش از همه جلب توجه مي‌کند، خطوط بسته بندي و کارتن زن رباتيک است. در اين کارخانه در شمال کانادا، 10 خط توليد کيک و کلوچه در حال توليد مي‌باشند که البته در اين ميان 3 خط در حال توليد ويفر مي‌باشند. مسئول و کنترل کردن خطوط توليد از سال 1958 تا به اکنون آقاي Hikamp مي‌باشد که خود يکي ديگر از نکات جالب توجه اين کارخانه است.

ادامه >>


بررسي اجمالي روند بسته بندي سوغات خوراکي آذربايجان، اورميه

وجود منابع غني معدني و آب هاي روان در دشت هاي  سرسبز سرزمين هاي غربي آذربايجان، کشت و برداشت بيش از 50 نوع ميوه درختي، نباتات گياهي- دارويي خودرو در دشت ها سبب استحصال مواد مختلف خوراکي در اشکال متفاوت نقل، حلوا، خشکبار، عرقيات و کنسانتره در اين خطه از کره زيباي خاکي شده است.

ادامه >>


نقش آموزش در توليد بسته بندي

با توجه به مشکلات و سخت گيري هايي که در تجارت صادراتي وجود دارد، واضح و روشن است که به منظور ايجاد يک بازار صادرات براي مواد غذايي بسته‌بندي شده، نياز به صلاحيت، دانش و اعتماد داريم تا بتوانيم تمام جنبه‌هاي صادرات را در نظر بگيريم. از آنجايي که چنين مواردي در کشورهاي پيشرفته به سختي يافت مي‌شوند، فراهم آورد. افرادي براي آموزش ديدن در زمينه پيچيدگي‌هاي تجارت صادراتي بايد قطب مرکزي و اصلي هر استراتژي صادرات باشد.

ادامه >>


بسته بندي انعطاف پذير، تازگي كيك و كلوچه

Walker Shortbread براي بسته بندي کلوچه هاي خود از سيستم قابل باز و بسته شدن استفاده کرده است که براي مشتريان سرپايي راحتي، و براي خود محصول عمر طولاني تر را به ارمغان مي آورد.
کمپاني اصالتا اسکاتلندي Walker Shortbread با مسئولين محدود توليد کننده انواع کماج، بيسکوييت، کيک، و کيک هاي جو، اخيرا براي بسته بندي محصولات کماج و کلوچه خود از ايده خلاقانه بسته بندي قابل باز و بسته شدن استفاده کرده است.

ادامه >>


کانکتورهاي حسگر آتونيکس سري CNE

شرکت آتونيکس (Autonics) بزرگ ترين صادرکننده انواع حسگر در کره جنوبي به تازگي اقدام به عرضه کانکتورها، حسگرها به صورت تک لمسي و از سري CNE نموده است. اين کانکتورها با توجه به کاهش از هزينه هاي توليد و بهينه سازي استفاده از زمان، مي توانند نقش موثري در بهبود کارايي خط توليد ايفا کنند.

ادامه >>


محصولات جديد بسته‌بندي

ZEO؛ Lemi Shine؛ Parrot Bay؛ Light Cap 30؛ Bio Flex؛ Arm & Hammer؛ Simple Green؛ Red Family Circle؛ Del Monte؛ Bud Light Plantinum؛


ماشين‌آلات جديد بسته‌بندي: IMA Group

IMA Group يک گروه فعال در زمينه توليد تجهيزات پروسه توليد و بسته بندي انواع مختلف محصولات است. به طور خلاصه مي‌توان فعاليت اين گروه را به طراحي و ساخت ماشين آلات تمام اتوماتيک براي پروسس و بسته بندي محصولات مختلف شامل محصولات آرايشي، بهداشتي و دارويي، چاي، قهوه و مواد غذايي گوناگون عنوان کرد. نام‌هاي تجاري اصلي اين گروه شامل IMA Industries و IMA pharma مي‌شود.

ادامه >>


News

AM Labels installs Edale Alpha flexopress؛ Ardagh Glass workers suspend strike action؛ Asda selects Ultimate Packaging’s film to pack Cornish Crystal Potatoes؛ Government urges developers to end ‘bin blight’10 key trends in global retail packaging

A cross-functional team of 10 managers from resealable-closure company Zip-Pak recently completed an intensive 18-month global packaging study.

More >>


Autonics Sensor Connector – CNE Series

Autonics Corp.(www.autonics.com), a leading manufacturer of sensors and controllers in Korea and the No.1 exporting company, is newly launching one-touch type sensor connector, CNE Series.

More >> 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.