صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 


مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - شماره پياپي ۹۳ - سال نهم - مهرماه ۱۳۹۲


شماره پياپي ۹۳ - سال نهم - مهرماه ۱۳۹۲

 

سرمقاله

به واسطه آغاز مذاكرات محرمانه هسته‌اي و خوش بيني به توافق ميان طرفهاي مذاكره كننده، شاهد ثبات نسبي در بازار هستيم. چنان كه شاخص بورس طي هفته‌هاي جاري ركوردهاي جديدي را به ثبت رسانده است و نرخ ارزهاي خارجي و طلا نوسان اندكي را تجربه مي‌كند. اميد به بدنه اقتصادي كشور و همچنين بخش توليد بازگشته است اما همچنان ترديد و ابهام در نتيجه مذاكرات، مانع از انجام سرمايه‌گذاريهاي جديد است. برخي گروههاي داخلي و خارجي عامدا به دنبال سنگ اندازي در روند مذاكرات هستند و با تهديد و توهين در تلاشند مانع از ايجاد توافق شده يا نتايج حاصل از مذاكرات را كمرنگ جلوه دهند.

ادامه >>


اخبار

کسب رکورد ١٠٠ روز توليد مستمر در فاز ٢ پتروشيمي تندگويان؛ بيستمين دوره نمايشگاه چاپ و بسته‌بندي تهران، 28 آذرماه تا اول دي ماه 92؛ چهارمين نمايشگاه بين المللي صنايع و ماشين آلات کشاورزي، نهاده ها، آبياري آب رساني، دام، طيور، شيلات، آبزيان و دامپزشکي اهواز؛ رشد نسبي کيفيت بسته بندي در صنايع دستي کشور


به تلخي يك شكلات

دوازدهمين نمايشگاه بين المللي شيريني و شکلات تهران هم‌زمان با هفتمين نمايشگاه بين المللي صنعت آرد و نان  و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي نوشيدني‌ها و صنايع وابسته از21 تا 24 شهريور در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگذار شد. نمايشگاه بين المللي صنعت آرد و نان با اهدافي چون فرهنگ سازي و اصلاح الگوي توليد و مصرف آرد و نان، افزايش سطح فعاليت هاي تجاري و سرمايه گذاري در صنعت آرد و نان و حمايت از احداث و توسعه و احدهاي توليد نان صنعتي در کشور اغاز به کار کرد.

ادامه >>


اطمينان از کيفيت در بسته بندي

تعريف و بيان مفهوم کيفيت کار آساني نيست، هر فردي از اين مقوله ارزيابي شخصي خود را دارد. گفتن اينکه مثلاً يک محصول از کيفيت خوبي برخوردار است، تنها به اين دليل که هيچ شکايتي يا نارضايتي از آن وجود ندارد ممکن است درست يا غلط باشد. در حقيقت و خصوصاً در مورد محصولات مصرفي اين نکته صادق است که مشتري ناراضي اغلب حتي به شکايت فکر هم نکرده است. اما در مورد رقابت کيفيت کالا فرق مي‌کند.

ادامه >>


خوشه هاي صنعتي در ايران

توسعه‌ي خوشه‌اي از جنس «استراتژي کليدي» و مقصود از به‌کارگيري آن ارتقاي بهره‌وري و رقابت‌پذيري، و ظرفيت‌سازي «بنگاه‌هاي کوچک و متوسط» است.اين استراتژي‌ها در زيرشاخه‌ استراتژي‌هاي توسعه صنعتي سطح ملي قرار مي‌گيرند.
کشور ما نيز اگرچه چند سال اخير وارد اين حوزه شده است ، اما از حيث دانش و تجارب ايجاد شده در کشور ، اينک داراي اعتبار قابل توجهي در سطح منطقه مي باشد .

ادامه >>


نقش آموزش در توليد بسته بندي

وع اطلاعات مورد نياز و دامنه تخصص مورد نياز در کشورهاي پيشرفته در هر کشور متفاوت مي‌باشد، و براساس ميزان توسعه و پيشرفت آنها تغيير مي‌نمايد، ولي همچنان توسط بازارهاي مورد نظر و محصولات صادر شده اثر دارند.

ادامه >>


طراحي در بسته بندي

در صورت مسئله طراحي بطري کوکاکولا چنين عنوان شده است: به يک بسته‌بندي نياز است که شخص بتواند بطري کوکاکولا را در تاريکي تشخيص دهد و چنان فرمي داشته باشد که حتي اگر بشکند، شخص در يک نگاه بتواند بگويد که چه بوده است...!

ادامه >>


كانكتورهاي حسگر آتونيكس سري CNE

ادامه >>


محصولات جديد بسته‌بندي

Frito؛ Closure Systems؛ Gold Bond؛ Natures Kettle؛ Clariant؛ Comar؛ Mc Donalds؛


ماشين‌آلات جديد بسته‌بندي: Drinktec 2013

در نمايشگاه Drinktec و در بخش PET Point اين نمايشگاه توليدكنندگان سراسر دنيا، بسياري از توليدكنندگان و خرده فروشان نوشيدني و محصولات غذايي مايع را ملاقات كردند. در اين نمايشگاه آخرين نورآوري ها و تكنولوژي ها در پروسه توليد، پركني، بسته بندي و بازاريابي تمام انواع مختلف نوشيدني ومواد غذايي مايع، مواد اوليه، راه حل هاي توزيع و حمل و نقل به نمايش گذاشته شد.

ادامه >>


News

Smurfit Kappa to highlight Bag-in-Box at Drinktec؛ Breakthrough as bin bag made from 30% recycled flexibles launches؛ Pafa slams government over bag tax announcement؛ EU and Indonesia sign agreement to stop illegal timber exports
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.