صفحه اصلي  |  درباره ما  |  حضور بين‌المللي  |  تماس با ما  |  English

جستجو در سايت:

 

يادداشت

نخستین شماره سال جدید در پایان نه سال فعالیت مداوم و انتشار نود و نهمین شماره نشریه  فناوری  و توسعه صنعت بسته بندی، پیش روی شماست. هم زمان با نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و صنایع وابسته، آگروفود تهران در خردادماه، یکصدمین محصول این مجموعه با تدارکی ویژه در اختیار مخاطبان همیشه همراه نشریه قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب >>

كتاب


براي تهيه كتاب با شماره تلفنهاي
۶۶۴۶۲۹۰۳ - ۶۶۴۶۲۹۳۳
تماس بگيريد.

ويژه‌نامه PET

شماره چهل - سال هفتم - اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ويژه‌نامه دنياي كارتن

سال اول - شماره پنجم

 


مجله فناوري و توسعه صنعت بسته‌بندي - شماره پياپي ۹۶ - سال نهم - دي‌ماه ۱۳۹۲


شماره پياپي ۹۶ - سال نهم - دي‌ماه ۱۳۹۲

 

سرمقاله

در ماه های پایانی سال، پس از پشت سر گذاشتن مهم‌ترین رویدادهای بسته بندی، فرصت مغتنمی است تا فعالیت‌های سال رو به پایان را تحلیل کرده، برنامه‌ای مدون برای سال آتی تدارک ببینیم. وضعیت صنعت در سال ۹۲ با وجود امید حاصل از برگزیدن اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری توسط مردم، تغییر چندانی را شاهد نبود و رکود حاکم با وجود تلاش‌های به نسبت مثبت از میان نرفت. اگر چه همچنان امید آن می‌رود تا با اقدامات ساختاری و ریشه‌یابی معضلات موجود در برنامه دولت های گذشته، در سال آتی شاهد جهش اقتصادی و بهبود وضعیت تولید و صنعت و افزایش میزان سرمایه‌گذاری در این بخش باشیم.

ادامه >>


اخبار

مديرعامل و اعضاي هيات مديره نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تغيير کردند؛ سالانه هفت هزار تن پسته از زرنديه به خارج از کشورصادر مي شود؛ نمايشگاه بين المللي چاپ و بسته بندي و ماشين آلات وابسته شارجه فروردين 93؛ ارزش افزوده قابل توجه محصولات توليدي با بسته بندي مناسب در بازارهاي فروش


اتمسفر اصلاح شده(MAP) و تاثير آن بر کيفيت مواد غذايي

در قرن اخير به خوبي مشخص شده است که زمان ماندگاري برخي از غذاها با نگهداري آنها در شرايطي گازي متفاوت با اتمسفر معمول (08/78٪ ازت، 95/20٪ اکسيژن)، افزايش يافته است.بسته بندي اتمسفر اصلاح شده (MAP) شامل حذف (بسته بندي تحت خلا) يا جايگزيني اتمسفر اطراف محصول مي‌باشد.

ادامه >>


اين يا آن؟ كدام ماده اوليه؟

قابليتهاي جديد در تنظيم اندازه بسته بندي به توليد کننده گان کمک مي کند گزينه هاي مختلف بسته بندي را بر حسب جنبه هاي مختلف کاربرد شان با هم مقايسه کنند. در ادامه ببينيم چگونه همين امکان باعث شکوفايي صنعت بسته بندي ماء الشعير و دلستر شده است.

ادامه >>


خوشه هاي صنعتي در ايران

در ايران نيز با توجه به تعداد قابل توجه بنگاه هاي توليدي کوچک در گرايشهاي مختلف توليدي، راه اندازي خوشه هاي صنعتي، استراتژي قابل تأملي است که براي اولين بار با تأسيس سازمان صنايع کوچک و متوسط به طور رسمي در کشور مطرح شد.

ادامه >>


متخصص و برنده جوايز بسته بندي هاي انعطاف پذير

در نمايشگاه FachPaK سالن 7، جايگاه 7-232 شركت Bischof+Klein (B+K) ابداعات بسته بندي جديد صنعتي و مصرفي خود را معرفي خواهد کرد. در اينجا بازديد کننده گان مي توانند برخي از محصولات نوآورانه اين توليد کننده برتر بسته بندي هاي منعطف را ببينند و با کاربردهاي متنوع آنها آشنا شوند.

ادامه >>


بررسي چرخه حيات بر اساس واقعيات

ارزيابي چرخه حيات به کسب و کارها کمک مي کند که با در نظر گرفتن پايداري تصميمات درست استراتژيک اتخاذ کنند. رئيس بخش تکنولوژي هاي زيست محيطي در تتراپک جناب آقاي ديويد کاکبورن در اين زمينه که چگونه ارزيابي چرخه حيات محصول در حوزه هاي مختلف به کسب و کار آنها کمک کرده است به اهداف خود دست يابند براي ما توضيح مي دهد.

ادامه >>


از تلاش تا ايده هاي الهام بخش

وقتي که زمان آن فرا مي رسد که بسته بندي يک محصول را دوباره طراحي کنيم، صاحبان برند مي توانند با هدف گيري براي نوآوري به جاي دوباره کاري دل مصرف کننده گان خود را بربايند. گاه بسته بندي پيش از زمان مقتضي آن تصحيح مي شود. اگر همچنان رابطه قابل توجهي بين مصرف کننده و بسته بندي موجود وجود دارد. عاقلانه اين است که صبر کنيم و حتي در هنگام تغيير با دقت اين طراحي مجدد را انجام دهيم.

ادامه >>


دستهاي پنهان حسگرهاي ما براي دنيايي از راحتي

شركت اتونيكس كره جنوبي كه در اين كشور حرف اول را در زمينه توليد انواع حسگر و كنترلر ميزند، به تازگي محصول جديد خود را در زمينه فرايندهاي اتوماسيون براي دستگاههاي PA روانه بازارهاي ايران نموده است. PA ها در واقع سامانه هاي توليد كاملاً خودكار ميباشند كه در انها جريانات هوا، مايعات و انواع ذرات شركت دارند.

ادامه >>


ايده‌هاي جديد بسته‌بندي

پودر شستشوي لباس؛ نوار بهداشتي؛ دستمال کاغذي توالت؛


محصولات جديد بسته‌بندي

Dole Worldwide؛ Tetra Pack؛ Mondi؛ You؛ Aqua Fina؛ Gauiter؛ Stranger&Stranger؛ Juniper Ridge؛ Cadbury؛


ماشين‌آلات جديد بسته‌بندي: نمايشگاه K2013

نمايشگاه K2013 روزهاي 16 تا 23 امتبر 2013 برابر با 24 مهر تا اول آبان 1392 در شهر دوسلدروف آلمان برگزار شد. در اين نمايشگاه 3200 غرفه گذار از 60 کشور در حوزه ماشين آلات، محصولات، تجهيزات و خدمات صنايع پلاستيک و لاستيک نوآوري هاي خود را عرضه کردند.

ادامه >>


News

FC Cartons secures government funding؛ MM Karton delivers enhanced product safety for cartonboard packaging؛ Walsall Engineering delivers space saving for Thomas Hardy؛ Scott Group launches sustainable pallet solution
 

شماره آينده
شماره پياپي ۱۰۰ - سال دهم - ارديبهشت ‌ماه ۱۳۹۳


شماره جديد
شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


صفحات زرد
صفحات زرد - شماره پياپي ۹۹ - سال دهم - فروردين‌ماه ۱۳۹۳


East AfriPack 2014
آذر هولوگرام
صفحه اصلي  |  درباره ما  |  اشتراک  |  تبليغات  |  نقشه سايت  |  تماس با ما

© کليه حقوق اين سايت متعلق به مجله
فناوري و توسعه صنعت بسته بندي مي‌باشد.